Naprawdę ciężko wyobrazić sobie bardziej atrakcyjne miejsce na mapie Europy aniżeli Hiszpania. Szczególnie hiszpańskie wyspy – z Teneryfą na czele, są wprost wspaniałe. Nie ma nawet takiej możliwości, abyśmy nie wspominali swojego urlopu na Teneryfie w samych superlatywach.

Wspaniała przyroda

Trzeba przyznać, że przyroda na Teneryfie to coś wspaniałego. Oczywiście ogromna popularność Teneryfy sprawia, iż ciężko określić ją takimi przymiotnikami jak dziewicza albo nieokiełznana, ale z całą pewnością widoki są wprost nieziemskie. I nawet jeżeli należymy raczej do grona takich turystów, którzy nie przepadają za kontemplowaniem przyrody, tak czy siak będziemy pod wrażeniem.

A co z zabytkami?

Nie tylko matka natura przysłużyła się do niesamowitej popularności tej wyspy – chociaż przede wszystkim. Bardzo ciężko nie wspomnieć o niesamowitym mieście La Laguna, które jakiś czas temu zostało nawet dopisane na listę Unesco. To jednak świadczy o klasie Teneryfy – co jak co, ale za darmo nie wchodzi się na tę listę, trzeba spełnić bardzo dużo wymagań.